עבודה בהולנד לדוברי עברית 

כל עולם התיירות במקום אחד ! 

עבודה בהולנד לדוברי עברית 

עבודה בהולנד לדוברי עבריתאירופה היא מבין היעדים הפופולריים בעבור ישראלים רבים, אבל מה בנוגע לשהות לצורך עבודה במקום? מסתבר שהולנד היא לא רק מוקד של חופשות קצרות, אלא גם מוקד שצעירים רבים בוחרים לעבוד בו. ישראלים רבים מנסים את מזלם בעבודות בחול, בין אם מדובר על יעדים קרובים כמו אירופה ובין אם מדובר על יעדים רחוקים כמו אוסטרליה. אם אתם חושבים לעבוד באירופה, הולנד יכולה להיות יעד די חכם.

 

למה דווקא הולנד?

עבודה בהולנד לדוברי עברית היא עבודה במגוון סגנונות. אבל למה לבחור דווקא בהולנד? הולנד היא מדינה שופעת תרבות, חיי לילה, וגם בעלת אזורי תיירות רבים. הולנד נחשבת ליעד יוקרתי, ולכן רבים לא מצליחים לחוות אותה לאורך זמן ממשוך, אלא לשבוע עד שבועיים. אם אתם חושבים לעבוד באירופה, הולנד היא יעד די פופולרי בשל הפוטנציאל הרווחי מדי חודש וכמו כן, בגלל האזור. הולנד מאפשרת לכם להרוויח באירו, פי 4 ממטבע השקל וכמו כן, המשכורות גבוהות מאשר בארץ, במיוחד למי שאין ניסיון או הכשרה מיוחדת.

אילו עבודות  ניתן למצוא בהולנד?

עבודה בהולנד לישראלים ולדוברי עברית היא מגוונת. סוגי העבודות גם בהכרח יקבעו את המקום בו תגורו, לכן חשוב לשקול היטב את הבחירה שלכם. הולנד היא לא רק חיי לילה ובילויים, בהולנד אפשר למצוא מגוון רחב של אטרקציות ויעדים מדהימים באמסטרדם ומחוצה לה. לפניכם מספר אפשרויות תעסוקה בהולנד:

  1. חקלאות – אוהבים עבודות כפיים? בהולנד ניתן למצוא משרות של חקלאות באזורים שונים ברחבי המדינה. בעוד שצעירים רבים בוחרים לעבוד במסעדות, בחיי הלילה ועוד משרות עירוניות, יש כאלה שיבחרו לעבוד בקטיף, בניית חממות ועוד תחומים שונים בענף החקלאות.
  1. מסעדנות – רבים בוחרים לטוס להולנד כדי לעבוד במסעדות שונות, בין אם מדובר על מסעדות מישלן ובין אם מדובר על מסעדות פופולריות אחרות. חשוב להדגיש, בשביל לעבוד במסעדות בהולנד אתם צריכים לקבל אישור עבודה, לרוב אישור העבודה יהיה לשלושה חודשים ועד חצי שנה. אם יש לכם דרכון אירופאי אתם יכולים גם לעבוד ללא הגבלה.
  1. עבודה בעגלות – עבודה בעגלות היא הפופולרית ביותר בקרב צעירים ישראלים. היתרון המשמעותי הוא שאתם לא צריכים לדעת את השפה, העבודה בעגלות דורשת מכם שני דברים עיקריים: כריזמה וחן. עבודה בהולנד לדוברי עברית נחשבת לרווחית וזמינה עבור צעירים רבים, גם אלו שאינם יודעים אנגלית. מעבר לכך, העובדים הישראלים גרים במשותף בדירה הממומנת על ידי בעל החברה, יש להם ימי חופש (עובדים שישה ימים בשבוע) ויש להם רכב זמין – כך שניתן לטייל בזמן הפנוי ולחוות את הולנד עם חברה ישראלים צעירים. 

עבודה בהולנד לדוברי עברית – דוכני עגלות

כמובן שכל אחד יבחר את העבודה שיותר מתאימה לו. אם אתם יודעים שאין לכם כישורי מכירה, או שאתם נבוכים להגיע למעמד הזה ייתכן והמשרה הזאת לא עבורכם. מצד שני, אם אתם מאמינים שדווקא אתם יכולים למכור כמו שצריך ולהשתמש "בחוצפה" הישראלית, כנראה שזה המקום שלכם. אין ספק שכל מי שעבר בעגלות בהתחלה חש בושה ואי נוחות, אבל עם הזמן אתם לומדים להכיר את המוצרים שאתם מוכרים וכמו כן, לומדים איך לדבר עם אותה אוכלוסייה.

יש שוני בין המוקדים השונים, זאת אומרת שמי שעובד בארה"ב לא מתנהל בצורה זהה מול הקהל ההולנדי. אם בחרתם לעבוד בעגלות כבר בתחילת הדרך מישהו מטעם החברה יחכה לכם בשדה התעופה וילווה אתכם לדירה שלכם. לאחר מכן, אתם תתאקלמו מספר ימים ותתחילו להיכנס לעבודה. דוכני עגלות נמצאים בקניון או באזורים הומי אדם, הדוכנים מפוארים ומושכים את העין. בדוכנים יש מוצרים שונים למכירה, כמו מוצרי ים המלח, טיפוח, חשמל ועוד. אתם לומדים להכיר את המוצרים ומתלווים לעובד עם ניסיון שמלמד אתכם איך למכור את המוצרים.

היתרון הגדול של עבודה בדוכני עגלות הוא שאתם קובעים לעצמכם את המשכורת בסופו של דבר. נכון, יש ימים חלשים ויש ימים חזקים, אבל בסופו של דבר ככל שתמכרו יותר ככה תרוויחו יותר. השכר אותו תקבלו מדי חודש נע בטווח משתנה בין עובד לעובד, השכר יכול להתחיל מכ-2,000 אירו ולהגיע גם ל-8,000 אירו בתקופת החגים. בסוף כל יום אתם חוזרים לדירה המשותפת עם החברים לעבודה, בימי שישי עושים קידוש ביחד ובימי החופש אתם נוסעים לטייל עם הרכב של החברה. 

יש לכם דרכון אירופאי?

ישראלים רבים מחזיקים בדרכון אירופאי, מה שמקנה להם יתרון משמעותי מכיוון שהם אינם נדרשים בהוצאת אישור עבודה, ואם כן התהליך הופך להרבה יותר פשוט. ישראלים עם דרכון אירופאי יכול לעבור בכל רחבי אירופה ולהתנייד ממקום למקום, ללמוד, לגור ולעבוד בדיוק כמו כל אזרחי אירופאי. גם אין אם לכם דרכון אירופאי תוכלו לעבוד בחו"ל, אבל החברה צריכה לדאוג לאישור עבודה. ניתן לחדש את האישור לאחר שהוא נגמר או לחזור למוקד אחר או לארץ. רבים בוחרים להאריך את השהות שלהם בחול גם בגלל החוויה וגם בגלל השכר. 

 

מחפשים עבודה בהולנד לדוברי עברית? רוצים לעשות רילוקיישן לתקופה מוגדרת או לא ידועה, להיחשף לתרבות שונה לגמרי, שפה זרה, אנשים אחרים, לטייל בקיצור לחוות משהו קצת שונה? למעשה, ישראלים רבים גרים בהולנד וחשוב לדעת שבניגוד למה שרבים חושבים, הולנד זה לא רק אמסטרדם. בשונה מכאן, תרבות העבודה בהולנד שונה לגמרי. עובדים הרבה פחות זמן, המשכורת נחשבת לגבוהה ואחרי 17:00 אף אחד לא ישלח לכם מייל או ירים לכם טלפון מהמשרד רק כדי לשאול שאלה. הולנדים אוהבים כללים, הם אוהבים סדר וזה מאוד בא לידי ביטוי בשוק העבודה

קצת על האווירה בהולנד

ישראלים שעובדים בהולנד מעידים כי אין בה את הלחץ שיש בישראל. הרחובות מאוד נקיים, הכל נפתח מאוחר ונסגר מוקדם, יש אינספור פארקים ומרחבים פתוחים והכל נעשה מאוד בשקט. הנגישות מבחינת תחבורה ציבורית מאוד גבוהה ועדיין כולם בוחרים להתנייד באופניים, אפילו הילדים וההורים עם התינוקות. סגנון הדיבור בהולנד שונה לגמרי ממה שאנחנו מכירים כאן. מדברים בשקט, אין התלהמויות או צעקות. כולם מכבדים אחד את השני. ההולנדים הם אנשים מתורבתים, מאוד שקטים ולא לוקחים הכל באופן אישי כמו שאנחנו הישראלים נוהגים לעשות. חשוב גם לדעת שזה שאנחנו מגיעים בלי שפה, זה יכול קצת להקשות וזה לרות שמרבית ההולנדים דווקא יודעים אנגלית מעולה

אז למה בעצם לעבור לעבוד בהולנד?  

אם לוקחים קבוצת ישראלים שגרים ועובדים בהולנד ושואלים אותם למה, אז התשובות מתחלקות לכל מיני נושאים. קדם כל כדי להכיר תרבות שונה, משהו שהוא אחר ממה שאנחנו הישראלים רגילים. החיים רגועים יותר וזה מכניס את הכל לפרופורציות. סיבה נוספת היא בגלל השכר. השכר בהולנד גבוה מאוד. מנהלי מכירות, מפתחי תוכנה, מנהלי תמיכה טכנית וגם מנהלי שירות לקוחות מרוויחים בין 5,000-9,000 יורו בחודש. שיטת המיסוי מחייב את העובד לשלם מס רק על הכנסות שהוא מרוויח בהולנד ומדובר במדרגות מס מאוד גבוהות בהשוואה לעולם. עוד סיבה שלא מעט ישראלים מציינים אותה היא בהיבט של הטיולים. יש כל כך הרבה מה לעשות ומה לראות במדינה המהממת הזו שתקופת רילוקיישן של שנה ממש לא מספיקה והרבה פעמים אנשים שמתכננים להגיע לתקופה של 1-3 שנים, נשארים, רק בשביל להספיק להיחשף לעוד מקומות

איך לחפש עבודה בהולנד לדוברי עברית ?

אם אין לכם אזרחות ודרכון אירופאיים, לא תוכלו לעבוד בהולנד באופן חוקי, לא בעבודה שדורשת עברית וגם לא בכזו שתספיק לה אנגלית. לעומת זאת, אם יש לכם אזרחות, תוכלו יחסית בקלות למצוא עבודה. יש כל מיני דרכים לחפש וגם למצוא עבודה בהולנד לדוברי עברית. דרך אחת היא לנסות להתקבל קודם כל למשרה כאן בארץ שלחברה יש סניף או קשר להולנד ואז אחרי תקופת ניסיון לנסות לעבור. דרך נוספת היא להירשם ללימודים שמעניינים אתכם בהולנד ולהוציא ויזת סטודנט. בנוסף, תוכלו לנסות לדבר עם אנשים שאתם מכירים שגרים בהולנד ועובדים שם, להתייעץ ולשאול מה הם עשו ואיך זה עבד להם

ניתן גם להתחבר לכל מיני קבוצות בפייסבוק ולנסות ליצור קשרים או לחפש משרות בהולנד. דרך נוספת היא פשוט לחפש בגוגל  עבודה בהולנד לדוברי עברית ואז לבדוק את התפקידים שיש בחברות השמה שזה בעצם מה שהן עושות. לעתים אפשר להתקבל למשרות מאוד נחשבות בחברות גדולות בהולנד כמו פייסבוק, גוגל, בוקינג ועוד. ניתן גם לנסות להתחיל בקטן במשרות כמו מלצרות, אירוח, תיירות/בתי מלון ומשם לראות לאן הדברים מתגלגלים. הכל תלוי בניסיון שלכם. דרך נוספת למצוא עבודה בהולנד היא בעזרת צוותא שזהו בעצם הענף הישראלי בתוך ארגון מאוד וותיק של הקהילה היהודית בהולנד JMW. הגוף קיים משנת 1965 ולוקח חלק מלא, פעיל ואינטגרלי בפעילות היהודית במדינה. הצוות מאוד עוזר לישראלים ומכווין אותם בכל מיני כיוונים הקשורים לחיים בהולנד. הארגון יושב באמסטרדם, האג, רוטרדם וארנהם. ניתן גם להירשם לאתרים גדולים של חיפוש עבודה כמו או גובס ולנסות לאתר דרכם משרה מתאימה

לסיכום, עבודה בהולנד לדוברי עברית מביאה איתה מגוון רחב של יתרונות, לא משנה באיזה שלב אתם נמצאים בחיים שלכם. אנו ממליצים לכם להכין רשימה של שאלות במגוון תחומים קשורים לעבודה ומגורים באירופה במטרה להשתלב בשוק העבודה באחת הערים או העיירות בהולנד. צפויה לכם הרפתקאה של ממש שתיקח אתכם לכל מיני כיוונים ותעזור לכם להגשים לכם חלומות

עבודה בהולנד לדוברי עבריתהולנד ידועה כאחד מיעדי התיירות האהובים בעולם. תיירים ישראלים מכל הגילאים יוצאים בכל שנה אל הולנד וחוזרים ממנה עם טעם של עוד וחלום על מעבר מגורים. האווירה הפסטורלית, איכות החיים הגבוהה, חיי התרבות, האוכלוסייה האדיבה ושפע של אפשרויות תעסוקה (שכר גבוה), הופכים את הולנד ליעד מבוקש להגירה. כיום, עבודה בהולנד לדוברי עברית מתאפשרת בקלות לבעלי אזרחות אירופאית. בהעדר אזרחות יהיה עליכם להציג מקצוע מבוקש, להגיש בקשה עם טיעונים משכנעים מאוד ולקוות לקבלת תשובה חיובית. 

איפה אפשר לעבוד בהולנד בעברית?

תחילה נציין שאפשר בהחלט להסתדר בהולנד גם מבלי לדעת את השפה המקומית. רוב תושבי הערים הגדולות דוברי אנגלית כך שתמיד תצליחו למצוא בסביבה דובר אנגלית. עבודה בחול ובהולנד לדוברי עברית (כאלו שלא דוברים אנגלית או לא מעוניינים בעבודה בה מדברים אנגלית) תצליחו למצוא בקהילה היהודית. בכמה אזורים בהולנד תפגשו משפחות יהודיות ששמחות להעסיק עובדי משק בית דוברי עברית, מטפלים לילדים בשפה העברית וגם מורים לעברית בעבור הילדים. עבודות של טיפול בילדים אצל משפחות ישראליות כוללות במקרים רבים גם מגורים בבית המשפחה וכלכלה מלאה.

עבודה בהולנד לדוברי עברית בשגרירות

היחסים הדיפלומטיים הטובים בין ישראל להולנד מחייבים פעילות של שגרירים ועובדים נוספים. משרדי השגרירות בהולנד מעסיקים כמה עשרות ישראלים כאשר העבודה מתבצעת בשפה העברית. לצערנו קיימות מעט משרות בשגרירות בעוד ישנם ישראלים דורשי עבודה רבים. אפשר וכדאי להגיש מועמדות אך במקביל גם לפעול באפיקים נוספים. 

לעבוד אצל מעסיק ישראלי בחו"ל

עבודה בהולנד לדוברי עברית זמינה היום גם אצל מעסיקים ישראלים שמנהלים עסק מקומי. כך למשל, כאשר בעל בית הקפה הוא ישראלי ואתם מועסקים במשרה שאינה דורשת קשר ישיר עם הלקוחות – תוכלו להעביר יום עבודה שלם מבלי לדבר הולנדית או אנגלית. האפשרות למצוא עבודה בעברית בהולנד הופכת את ההסתגלות למדינה החדשה לקלה יותר מבחינה רגשית. יחד עם זאת, כדאי להשקיע מאמצים בלימוד של השפה המקומית וגינוני התרבות. ניתן למצוא עבודה בהולנד לדוברי עברית גם בתחומי ההייטק והתיירות. 

באלו עבודות לא צריך לדבר עם לקוחות?

אפשרות תעסוקה נוספת שאינה דורשת את ידיעת השפה המקומית היא התמקדות בעבודות שלא דורשות תקשורת רבה עם לקוחות, ספקים או עובדים נוספים. אלו הן לרוב עבודות כפיים בתחומי הניקיון, הבנייה, החקלאות. ניתן להגיש מועמדות לעבודות כפיים גם ללא ניסיון בתחום. נסו להגיע אל יום העבודה הראשון חדורי מוטיבציה ונטולי דעות קדומות. אתם צפויים לגלות שעבודות כפיים הרבה פחות קשות ממה שחשבתם. 

איך מוצאים עבודה בקלות בהולנד?

תהליך מציאת עבודה בהולנד מתבצע בדומה לישראל. מודעות דרושים מתפרסמות אונליין ברשת כאשר ישנם 2-3 אתרים מובילים בהם מתפרסמות בכל יום עשרות משרות חדשות. אם אתם בעלי אזרחות מקומית תוכלו לנצל את הזכות שלכם לקבל סיוע מלשכת התעסוקה המקומית. עבודות בהולנד לדוברי עברית כדאי לחפש בקבוצות של ישראלים ברשתות החברתיות. הישראלים בהולנד מסייעים זה לזה בקליטה מהירה, מציאת דירה, השתלבות בשוק העבודה ויצירת קשרים חברתיים. 

הקמת עסק עצמאי בהולנד

הדרך הטובה ביותר בה תצליחו להבטיח לעצמכם עבודה בהולנד לדוברי עברית שמתאימה לכם היא הקמת עסק עצמאי. אם אתם תהיו הבוסים של עצמכם ומקבלי ההחלטות בעסק – איש לא ידרוש מכם לדבר הולנדית. יחד עם זאת, חשוב לציין שתידרש מכם התעסקות עם הרשויות לטובת הקמת העסק. יזמים ישראלים מקימים בהולנד עסקים בתחום התיירות, נדל"ן, טיפול בילדים, פנסיונים לכלבים, הייטק, קוסמטיקה וחקלאות. 

אף תפחדו להיות יצירתיים

צעד אמיץ אחד כבר בצעתם – תהיו גרים בעצמכם! (הרבה ישראלים חולמים על מעבר מגורים לחו"ל, מעטים אכן מעזים לעשות זאת). שוק העבודה בהולנד מגוון מאוד כך שאתם יכולים להיות בטוחים שקיימות עבודות שמתאימות לכם. תהיו יצירתיים, תשקיעו בעריכת מסמך קורות חיים בהתאם לפורמט המקומי ואל תחששו להציג את הכישורים שלכם ואת מי שאתם. יש לכם הזדמנות להרוויח שכר גבוה ולזכות בחוויה לכל החיים. השבועות הראשונים במדינה חדשה עשויים להיות מעט קשים אך מהר מאוד תלמדו להכיר את הסביבה החדשה, את התרבות ואת כל היתרונות של הולנד.

עבודה לא חוקית בהולנד 

אם אין ברשותכם אזרחות או אשרת עבודה – כדאי שלא להגיע אל הולנד או אל כל מדינה אירופאית אחרת במטרה להתגורר בה ולעבוד. במידה ותתפסו משטרת ההגירה צפויה לגרש אתכם משטח המדינה ולהפעיל סנקציות נוספות. אל תכניסו את עצמכם לצרה הזו. תמיד חשוב לוודא שאתם מועסקים באופן חוקי ושוהים במדינה בצורה חוקית. אי ידיעה אינה פוטרת אתכם מעונש. 

לסיכום, קיימות אפשרויות תעסוקה רבות בהולנד ובמדינות אירופה. עם קצת סבלנות, עזרה מישראלים מקומיים וגמישות תצליחו למצוא עבודה בהולנד לדוברי עברית. כדאי לצאת להולנד רק לאחר שבצעתם עבודת מחקר יסודית על שוק העבודה ובחנתם מספר אופציות תעסוקה. אל תשכחו לבחון את השכר ולתכנן בהתאם את הוצאות המחייה. כדאי להיעזר בטיפים של ישראלים שכבר גרים בהולנד ועברו בעצמם את אותו התהליך. 

אז מה היה לנו בכתבה:

פורטל התיירות של ישראל

פורטל התיירות של ישראל בא להביא לכם את כל החדשות , העידכונים והדברים הכי חשובים שיש לעולם התיירות להציע.
אצלנו באתר תוכלו לקבל את כל המידע הרלוונטי שאתם צריכים על ידי צוות כותבים עשיר ובעלי ניסיון רב בתחום התיירות.

המטרה שלנו היא להקל עליכם את הבחירה ולהפוך את החופשה שלכם למשולמת ביותר שהיא יכלה להיות.