עבודה בקרוז

כל עולם התיירות במקום אחד ! 

עבודה בקרוזעבודה בקרוז היא כמו עבודה בבית מלון רק שכאן אנחנו לא מדברים על אותו בית מלון בו אתם מתעוררים שוב ושוב באותו המקום בדיוק. כאן אנו מדברים על מלון בו אתם יכולים לראות את הים כל הזמן, נוחתים כל יום במקום אחר, מבלים עם האורחים ולמעשה מעבירים שעות בלעשות לאחרים ולעצמכם – כיף.

עבודה בקרוז היא אמנם לא קלה. אבל מהרגע בו תתחילו יהיה לכם קשה להפסיק. המשכורת הגבוהה, תחושת האנדרנלין הזורם בדם וההזדמנות להיפגש עם צעירים מכל רחבי העולם, ישאירו אתכם על הספינה לאורך זמן.

עבודה בקרוז היא אמנם לא מהתחומים הפופולאריים בקרב צעירים ישראלים אבל זה רק משום שמדובר על תחום לא מוכר מספיק. עבודה בחו"ל ובפרט עבודה על קרוז יכולה להיות רעיון נהדר עבורכם, אנחנו בטוחים. רוצים לדעת עוד? אז למה אתם מחכים ?

עבודה בקרוז – יש כל מיני אפשרויות

עבודה בקרוז נשמעת כמו דבר אחד אבל האמת היא שאנחנו מדברים על כמה ענפים המשתלבים ביחד.

עבודה בקרוז – מסעדנות

בכל ספינת קרוז המכבדת את עצמה יש מסעדה ראויה שמטרתה להאכיל את הבאים באוכל נהדר. בכל ספינת קרוז המכבדת את עצמה יש ביקוש לטבחים מעולים כך שאם אתם אנשים שיש להם חשק ורצון לדבר. פעמים רבות אנחנו לא מדברים רק על ארוחת בוקר, צהריים וערב אלא אנחנו מדברים גם על מנות ביניים, בישול ואפייה הנותנים לבאים את התחושה כי הם באו לגן עדן אינסופי של טעמים. בעוד עבורכם מדובר על גן עדן של יצירה.

אז אם אתם יודעים לחבר בין טעמים ואוהבים לראות אנשים נהנים מהאוכל שלכם ורק אומרים כל הזמן כמה הוא טעים, מאוד יכול להיות שתיהנו מהעבודה בספינת קרוז מהזווית הקולינרית שלה.

עבודה בקרוז – ברמנים

עבודה בקרוז לצעיריםלהיות ברמן זה ממש לא רק להגיש בירה. להיות ברמן זה להיות זה שנותן לאנשים להרגיש בבית. התפקיד הוא לא רק לערבב את המימוזה או הג'ין וטוניק בצורה המושלמת. אנחנו מדברים על עבודה שמטרתה לקלוע לטעם של הלקוחות. לעיתים להיות אנשי שירות בלבד, לעיתים להשתמש בטכניקות מעולם הפסיכולוגיה וכל אלו על מנת להעביר את האורחים על הספינה כמה ימים בלתי נשכחים.

עבודה בתור ברמנים היא מטבע דברים עבודה אל תוך הלילה כך שאם אתם מסוג האנשים שמתעוררים בלילה, מאוד יכול להיות שזו העבודה המושלמת עבורכם.


אבטחה

עבודה באבטחה היא מסוג העבודות הללו שישראלים כנראה מבוקשים מהם יותר מכל. שכן, בדרך כלל אנחנו מדברים על חבר'ה צעירים שהגיעו מוכנים לעבודה מהסוג הזה כבר מהבית. עבודה באבטחה היא בדרך כלל עבודה רגועה יותר שלא מצריכה מאמץ מיוחד. זה לא אומר שלא תמצאו את עצמכם לעיתים מפטרלים במקומות פחות אטרקטיביים לאורך הספינה אבל בסך הכול אנחנו מדברים על עבודה קלה יחסית עם שכר מעולה.

כדאי לדעת כי יש פער בין קרוז אחד לשני. לא פעם עבודה באבטחה תהיה במקרים בהם הנוסעים הם אנשים חשובים הדורשים אבטחה ברמה גבוהה ודיסקרטיות.

עבודה בקרוז – מלצרים ונותני שירות אחרים

קרוז, כאמור, זו ספינת תענוגות בה השטים בספינה יכולים ליהנות משירות של בית מלון חמישה כוכבים בעודם שטים בין יעדים שונים בעולם. כך שאתם תמצאו את עצמכם עושים גם דברים שאתם לא ממש הייתם רוצים לעשות, כמו שביננו, יש לעשות בכל עבודה, אבל לא פעם תמצאו את עצמכם מדריכים את התיירים בשימוש בשולחן הביליארד או מוציאים לכמה בחורות יפות את המגבות בבריכה. כך שגם אם לעיתים נשמע לכם כי שאר העבודות פחות 'מרתקות' , אם אתם אנשים שאוהבים אנשים, אנחנו בטוחים שתמצאו את הקסם גם בשאר החלקים המרכיבים עבודה בקרוז.

עבודה בקרוז – אתם יכולים להיות הכול

היתרון הגדול של עבודה בקרוז היא שאתם תמצאו את עצמכם מחליפים תפקידים ומשנים עמדות בשרשרת הפיקוד של הספינה. זאת משום שעבודה בקרוז עורכת בדרך כלל משהו בין ארבעה לשישה חודשים כך שאין כמעט צוות הנשאר לאורך זמן. בכל זאת, אנחנו מדברים על עבודה אינטנסיבית אותה ניתן לעשות לתקופה קצרה יחסית. כך שאתם יכולים למצוא את עצמכם עולים במשכורות בצורה מרשימה למדי תוך תקופה קצרה. כאשר בכל פעם אתם תמצאו את עצמכם עובדים הרבה פחות קשה תמורת הרבה יותר כסף. כמובן בכפוף ליכולות אותן תפגינו לאורך העבודה על הספינה.

עבודה בקרוז – שעות עבודה ושעות מנוחה

עבודה בקרוז לא דומה לעבודה בעגלות או מכירות. אנחנו לא מדברים על עבודה בה תעבדו בשעות היום ותנוחו בשעות הלילה ולהיפך. אנחנו מדברים על עבודה המזכירה את עבודתן של דיילות אוויר. אנחנו מדברים על עבודה בה תדרשו לתת מענה ללקוחות מסביב לשעון אמנם. אבל, חשוב לזכור כי כל זה מלווה בכמה ימים של חופש בכל יעד אליו תגיעו. שיט תענוגות מתנהל באופן כזה בו המבלים בספינה יכולים לרדת לכל יעד ולשוטט בעיירה אליה הגיעו. בזמן הזה לכם ולחברי הצוות, אליהם אנחנו בטוחים שכבר תתחברו לא רע בשלב הזה, יהיה זמן חופשי בו תוכלו לעשות ככל העולה כל רוחכם.

עבודה בקרוז היא עבודה חוקית

היתרון הגדול בעבודה מהסוג הזה היא שלמעשה אתם לא חייבים להשיג ויזת עבודה רשמית מול מדינה זרה. אם בארצות הברית, קנדה, אירופה או אוסטרליה תדרשו לעמוד בתנאים אותם מציבה המדינה, הרי שבעבודה בספינת תענוגות לא תצטרכו להוציא כזו.

כל זה כמובן לא אומר שאתם לא צריכים להוציא ביטוחי בריאות שונים שיהיו שם במידה וחלילה יקרה משהו באונייה. אבל דעו כי מרבית מהחברות המפעילות את ספינות התענוגות הללו דואגות לבטח את העובדים שלהם שכן עבודה בים עלולה לעיתים להיות מסוכנת.

עבודה מבוקשתת בקרוז
עבודה בקרוז – כמה טיפים מאתנו

במידה וקראתם את המאמר ואתם כבר יודעים בוודאות כי אתם אכן מעוניינים לעבוד בקרוז, הכנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם להתכונן לקבלת העבודה וביצועה:

  1. אנגלית: אנגלית גבוהה זו הדרך שלכם לתקשר עם אנשי הצוות כמו גם עם קהל הלקוחות של הספינה. לא פעם חלק מהדרישות עבור קבלה לעבודה יכללו אנגלית ברמה גבוהה. כך שבמידה ואתם לא מרגישים שהאנגלית שלכם 'משופשפת' מספיק, שווה לכם להקדיש קצת זמן ללמידה שתעזור לכם בהמשך.
  2. נראות: מכיוון שעבודה בקרוז היא עבודה ייצוגית, לא פעם מבקשים מהעובדים לא לצבוע את השיער בצבעים מסוימים או להסתיר את הקעקועים שלהם. כך שאם אתם מתכננים ללכת למספרה שימו לב שאתם בוחרים משהו שלא ייפגע בסיכוי שלכם להתקבל..
  3. אל תפחדו מהתחייבות: עבודה כמעט בכל תחום דורשת התחייבות לזמן מסוים. עבודה בקרוז בדרך כלל עורכת ארבעה חודשים כאשר אתם למעשה חיים רק סביב לספינה. לעיתים זה עלול להרתיע אבל אל תשכחו כי זה הזמן שלכם להרוויח כסף טוב בזמן קצר. כך שאם אתם מרגישים קצת 'לחוצים' בריאיון מהדרישה להתחייב, קחו לעצמכם קצת זמן לחשוב על זה ולראות האם יכול להיות שווה לכם להתחייב עבור חוויה של פעם בחיים.

לכל שאלה נוספת אתם מוזמנים להתקשר אלינו. אנחנו ב- טרמינל  נשמח לסייע לכם ולמצוא לכם עבודה ממנה תוכלו להרוויח כסף רב בזמן קצר.

עבודה בקרוזיםצעירים ישראלים רבים, כבר מכירים ומממשים את ההזדמנות לעשות כסף גדול מאוד לאחר השחרור, בתוך פרק זמן קצר. האפשרות לעבוד עם חברים צעירים כמוך, לגור ביחד, להרוויח היטב ולבלות בזמן הפנוי קורצת מאוד. כאשר כל האפשרויות האלו מתרחשות במדינות מדהימות בעולם, כמו ארה"ב, אוסטרליה, יפן ובמדינות נוספות- זה כבר הופך לחוויה גדולה הרבה יותר. מרבית הישראלים פונים לעבודה בעגלות מכירה של מוצרי קוסמטיקה, מוצרי שיער וכד'. הסיבה היא שעגלות אלו הממוקמות בקניונים ובמקומות תיירותיים או הומי אדם, מאפשרות להגיע לשכר מצוין בפרק זמן קצר.

אך כעת אנחנו רוצים להכיר לכם סוג עבודה חדש. גם הוא, מציע עבודה עם אנשים צעירים ומגניבים כמוך, גם הוא מאפשר להרוויח בצורה יפה מאוד וגם הוא מציע שלל אפשרויות של נופש ובילוי מפתיעים. אבל בניגוד לעבודה הפופולארית של מכירה בעגלות, שקורת במדינה או בעיר אחת, כאן העבודה מתפרסת על פני כמה מדינות. נעים להכיר: עבודה בקרוזים.

 

מהי עבודה בקרוזים?

עבודה בקרוזים היא עבודה שצעירים רבים אינם מכירים עדיין ולכן פחות פופולארית מהעבודה בעגלות המכירה המכניסות. קרוז הוא למעשה הפלגה של ספינת נופש ענקית ומפוארת, היוצאת למסע חוצה מדינות ונופים, למשך תקופה של 4 עד 6 חודשים (יש גם כמה שפחות). האורחים נהנים משפע אדיר של יוקרה וחוויות, בתוך הספינה ומחוצה לה. ארוחות כיד המלך לאורך כל היום, מתקני בילוי ופנאי פעילויות חוויה ותרבות, בריכות ומתקנים מיוחדים ועוד. כאשר מגיעים לנקודה מעניינת, הספינה עוגנת והאורחים יורדים למנוחה, התרעננות, טיול במקום החדש וכד'. פסק זמן זה יכול לקחת גם כמה ימים, בשובם חוזרים האורחים להמשך ההפלגה. 

חשוב להבין שאנשים הבאים לקרוז אלו אנשים בעלי ממון רב, הבאים לנפוש וליהנות. מטרת הצוות, היא להנעים את זמנם, להעניק להם שירות איכותי ולספק להם חוויה שלמה. העבודה עצמה מאוד אינטנסיבית. לעיתים גם 7 ימים בשבוע ולעיתים גם במשמרות לאורך כל היום, בחלק מן התפקידים. עבודה זו דורשת רצון להעניק שירות, רוח טובה, חיוך ויכולת להתמודד גם עם משימות פיזיות. אבל מי שמסוגל לכך מרוויח. החוויה היא בלתי נשכחת. במשך חצי שנה, תראו עולם- פשוטו כמשמעו. והבונוס: כאשר האורחים יוצאים לנפוש על היבשה, לרוב גם אתם תקבלו חופש ותוכלו ליהנות מכל מה שיש לאתרים להציע.

עבודה בקרוזים – האופציות

ישנם כמה עבודות אפשריות בולטות בקרוזים. תכף נמנה אותם אבל רגע לפני כן חשוב להדגיש. בניגוד לעבודה בעגלות מכירה או בהובלות, בעת עבודה בקרוזים אתה משתייך לצוות הספינה ובמשך הזמן ועל פי הצרכים המשתנים של המפעילים הם יכולים להעביר אותך מספר רב של תפקידים. מצד אחד, זה אומר שלא אתה מחליט על סוג העבודה שלך ולא בוחר אותה, מן הצד השני, אתה חווה גם עניין רב יותר ולרוב, שינוי משימות, יכול לכלול גם קידום מקצועי ולפיכך, גם קידום ברמות השכר. 

בהקשר זה ראוי לציין שחלק מן העבודות, הן עבודות על בסיס שכר קבוע ובחלק מן המשרות, גם יינתנו בונוסים לעיתים. בסה"כ עבודה בקרוזים נחשבת מכניסה מאוד, ודאי לפרקי הזמן הקצרים יחסית של עד חצי שנה. משכורת לחודש לרוב מתחילה בסכומים של כ-4500 דולר ואף למעלה מכך. ראוי גם לציין, שבניגוד לעבודה, למשל בישראל, כאן המשכורת היא כמעט נטו. אין הוצאות מחיה בסיסיות. על הספינה אתה מקבל בחינם, גם מגורים, גם חדר אוכל, שירותי כביסה, שפע בילויים ועוד.

הזדמנויות העבודה

אז כאמור, על הספינה ניתן לעבוד בכמה תפקידים. תפקיד מאוד פופולארי אצל הישראלים יוצאי הצבא, הוא באופן טבעי, תחום האבטחה על האונניה. כמו כן, ניתן לעבוד בענף ההסעדה, מלצרות, עוזרי טבח, ברמנים וכוד'. ישנם תפקידים נוספים בתחומי השירות והעזרה לאורח. יש לזכור, שספינת קרוז שכזו היא בעצם מלון 5 כוכבים צף וכל התפקידים האופייניים לבתי מלון, כמו צוותי בידור, חדרנים, דיילים וכד' – פתוחים לעבודה. כמובן, שלמידת בקיאותכם בשפה האנגלית חשיבות רבה. ככל שתשלטו בה יותר, תוכלו לעבור לתפקידים מכובדים יותר הדורשים אינטראקציה עם הקהל.

עבודה עוד פחות מוכרת, משלבת את עבודה בקרוזים עם עגלות המכירה. למעשה, מדובר בעגלות מכירה אשר נמצאות כדוכנים במקומות אסטרטגים ברחבי הספינה. חשוב לזכור, כי מדובר על אוניות ענק עם עשרות אלפי אורחים ונוסעים, אשר באו לנפוש ולהוציא כסף. עגלות מכירה עם מוצרי שיער, תוספי תזונה, מוצרי קוסמטיקה וטיפוח וכד' – מאוד מקובלים ומאוד פופולארים אצל הנוסעים, שגם נחשפים אליהם מידי יום ויום במהלך כל חודשי ההפלגה. בנקודה זו כדאי לציין, שעבודה בעגלות בתוך הספינה גם מאפשרת לך להרוויח מעמלות המכירה הרבות.

אישור עבודה בקרוזים

אישורי עבודה הם נקודות התורפה עבור ישראלים רבים המבקשים לבצע עבודות בחו"ל. רבים מנסים להתחכם, לעבוד בלי אישורים ולבסוף מצטערים על כך כשהם מתגלים. החלק הטוב בעבודה בקרוזים, נעוץ בכך שלא צריך למעשה אישור או ויזת עבודה רשמיות של מדינות, חלקן נוקשות, כך שהתהליך יותר פשוט. כל זה לא אומר שאתם יכולים ללכת לעבוד בלי להסדיר שום דבר. זה רק אומר, שחשוב שתעבדו רק דרך חברות מסודרות ומוכרות, כדי שהן ינפיקו לכם את האישורים שעדיין דרושים. הם מכירות את התחום והדרך לאישור המובטח תהיה יותר קצרה, קלה ומסודרת.

עבודה בקרוזיםצעירים ישראלים רבים, כבר מכירים ומממשים את ההזדמנות לעשות כסף גדול מאוד לאחר השחרור, בתוך פרק זמן קצר. האפשרות לעבוד עם חברים צעירים כמוך, לגור ביחד, להרוויח היטב ולבלות בזמן הפנוי קורצת מאוד. כאשר כל האפשרויות האלו מתרחשות במדינות מדהימות בעולם, כמו ארה"ב, אוסטרליה, יפן ובמדינות נוספות- זה כבר הופך לחוויה גדולה הרבה יותר. מרבית הישראלים פונים לעבודה בעגלות מכירה של מוצרי קוסמטיקה, מוצרי שיער וכד'. הסיבה היא שעגלות אלו הממוקמות בקניונים ובמקומות תיירותיים או הומי אדם, מאפשרות להגיע לשכר מצוין בפרק זמן קצר.

אך כעת אנחנו רוצים להכיר לכם סוג עבודה חדש. גם הוא, מציע עבודה עם אנשים צעירים ומגניבים כמוך, גם הוא מאפשר להרוויח בצורה יפה מאוד וגם הוא מציע שלל אפשרויות של נופש ובילוי מפתיעים. אבל בניגוד לעבודה הפופולארית של מכירה בעגלות, שקורת במדינה או בעיר אחת, כאן העבודה מתפרסת על פני כמה מדינות. נעים להכיר: עבודה בקרוזים.

מהי עבודה בקרוזים?

עבודה בקרוזים היא עבודה שצעירים רבים אינם מכירים עדיין ולכן פחות פופולארית מהעבודה בעגלות המכירה המכניסות. קרוז הוא למעשה הפלגה של ספינת נופש ענקית ומפוארת, היוצאת למסע חוצה מדינות ונופים, למשך תקופה של 4 עד 6 חודשים (יש גם כמה שפחות). האורחים נהנים משפע אדיר של יוקרה וחוויות, בתוך הספינה ומחוצה לה. ארוחות כיד המלך לאורך כל היום, מתקני בילוי ופנאי פעילויות חוויה ותרבות, בריכות ומתקנים מיוחדים ועוד. כאשר מגיעים לנקודה מעניינת, הספינה עוגנת והאורחים יורדים למנוחה, התרעננות, טיול במקום החדש וכד'. פסק זמן זה יכול לקחת גם כמה ימים, בשובם חוזרים האורחים להמשך ההפלגה. 

חשוב להבין שאנשים הבאים לקרוז אלו אנשים בעלי ממון רב, הבאים לנפוש וליהנות. מטרת הצוות, היא להנעים את זמנם, להעניק להם שירות איכותי ולספק להם חוויה שלמה. העבודה עצמה מאוד אינטנסיבית. לעיתים גם 7 ימים בשבוע ולעיתים גם במשמרות לאורך כל היום, בחלק מן התפקידים. עבודה זו דורשת רצון להעניק שירות, רוח טובה, חיוך ויכולת להתמודד גם עם משימות פיזיות. אבל מי שמסוגל לכך מרוויח. החוויה היא בלתי נשכחת. במשך חצי שנה, תראו עולם- פשוטו כמשמעו. והבונוס: כאשר האורחים יוצאים לנפוש על היבשה, לרוב גם אתם תקבלו חופש ותוכלו ליהנות מכל מה שיש לאתרים להציע.

עבודה בקרוזים – האופציות

ישנם כמה עבודות אפשריות בולטות בקרוזים. תכף נמנה אותם אבל רגע לפני כן חשוב להדגיש. בניגוד לעבודה בעגלות מכירה או בהובלות, בעת עבודה בקרוזים אתה משתייך לצוות הספינה ובמשך הזמן ועל פי הצרכים המשתנים של המפעילים הם יכולים להעביר אותך מספר רב של תפקידים. מצד אחד, זה אומר שלא אתה מחליט על סוג העבודה שלך ולא בוחר אותה, מן הצד השני, אתה חווה גם עניין רב יותר ולרוב, שינוי משימות, יכול לכלול גם קידום מקצועי ולפיכך, גם קידום ברמות השכר. 

בהקשר זה ראוי לציין שחלק מן העבודות, הן עבודות על בסיס שכר קבוע ובחלק מן המשרות, גם יינתנו בונוסים לעיתים. בסה"כ עבודה בקרוזים נחשבת מכניסה מאוד, ודאי לפרקי הזמן הקצרים יחסית של עד חצי שנה. משכורת לחודש לרוב מתחילה בסכומים של כ-4500 דולר ואף למעלה מכך. ראוי גם לציין, שבניגוד לעבודה, למשל בישראל, כאן המשכורת היא כמעט נטו. אין הוצאות מחיה בסיסיות. על הספינה אתה מקבל בחינם, גם מגורים, גם חדר אוכל, שירותי כביסה, שפע בילויים ועוד.

הזדמנויות העבודה

אז כאמור, על הספינה ניתן לעבוד בכמה תפקידים. תפקיד מאוד פופולארי אצל הישראלים יוצאי הצבא, הוא באופן טבעי, תחום האבטחה על האונניה. כמו כן, ניתן לעבוד בענף ההסעדה, מלצרות, עוזרי טבח, ברמנים וכוד'. ישנם תפקידים נוספים בתחומי השירות והעזרה לאורח. יש לזכור, שספינת קרוז שכזו היא בעצם מלון 5 כוכבים צף וכל התפקידים האופייניים לבתי מלון, כמו צוותי בידור, חדרנים, דיילים וכד' – פתוחים לעבודה. כמובן, שלמידת בקיאותכם בשפה האנגלית חשיבות רבה. ככל שתשלטו בה יותר, תוכלו לעבור לתפקידים מכובדים יותר הדורשים אינטראקציה עם הקהל.

עבודה עוד פחות מוכרת, משלבת את עבודה בקרוזים עם עגלות המכירה. למעשה, מדובר בעגלות מכירה אשר נמצאות כדוכנים במקומות אסטרטגים ברחבי הספינה. חשוב לזכור, כי מדובר על אוניות ענק עם עשרות אלפי אורחים ונוסעים, אשר באו לנפוש ולהוציא כסף. עגלות מכירה עם מוצרי שיער, תוספי תזונה, מוצרי קוסמטיקה וטיפוח וכד' – מאוד מקובלים ומאוד פופולארים אצל הנוסעים, שגם נחשפים אליהם מידי יום ויום במהלך כל חודשי ההפלגה. בנקודה זו כדאי לציין, שעבודה בעגלות בתוך הספינה גם מאפשרת לך להרוויח מעמלות המכירה הרבות.

אישור עבודה בקרוזים

אישורי עבודה הם נקודות התורפה עבור ישראלים רבים המבקשים לבצע עבודות בחו"ל. רבים מנסים להתחכם, לעבוד בלי אישורים ולבסוף מצטערים על כך כשהם מתגלים. החלק הטוב בעבודה בקרוזים, נעוץ בכך שלא צריך למעשה אישור או ויזת עבודה רשמיות של מדינות, חלקן נוקשות, כך שהתהליך יותר פשוט. כל זה לא אומר שאתם יכולים ללכת לעבוד בלי להסדיר שום דבר. זה רק אומר, שחשוב שתעבדו רק דרך חברות מסודרות ומוכרות, כדי שהן ינפיקו לכם את האישורים שעדיין דרושים. הם מכירות את התחום והדרך לאישור המובטח תהיה יותר קצרה, קלה ומסודרת.

אז מה היה לנו בכתבה:

פורטל התיירות של ישראל

פורטל התיירות של ישראל בא להביא לכם את כל החדשות , העידכונים והדברים הכי חשובים שיש לעולם התיירות להציע.
אצלנו באתר תוכלו לקבל את כל המידע הרלוונטי שאתם צריכים על ידי צוות כותבים עשיר ובעלי ניסיון רב בתחום התיירות.

המטרה שלנו היא להקל עליכם את הבחירה ולהפוך את החופשה שלכם למשולמת ביותר שהיא יכלה להיות.